speaker-photo

Sağlık Yönetimi Öğrencileri Kendilerini Geleceğe Nasıl Hazırlamalı?

Doç. Dr. Ali YILMAZ

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ/SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ/SAĞLIK YÖNETİMİ BÖLÜMÜ/SAĞLIK YÖNETİMİ ANABİLİM DALI/ ÖĞRETİM ÜYESİ

 

Biyografi

Ankara 1969 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulundan 1990 yılında Lisans mezunu oldu.  Hacettepe Üniversitesi’nde Sağlık kurumları Yönetimi alanında Yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı.

1990 yılında mezun olduktan sonra özel sektörde bir süre yöneticilik yaptı. 1995-1999 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde çalıştı. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2010 Yılında Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi oldu ve bölüm başkanlığı görevine atandı.  Aynı zamanda 2011-2014 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu kurucu müdürlüğü görevini yürüttü. 2020 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan yardımcılığı görevine atandı ve halen bu görevi yürütmektedir.

Ali YILMAZ’ın Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan 18 makalesi, Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan 14 makalesi, ulusal/uluslararası 12 kitap bölümü, Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan 12 bildirisi, Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan 15 bildirisi, kitap ve dergi editörlükleri bulunmaktadır.